Sipsik tervitab Eestimaad

Selle aasta veebruaris on Eestimaa ilm täis tormituuli ja sajab palju vihma, aga meie meel on rõõmus ja süda soe, sest on pidutsemise aeg. 17-21. veebruarini tähistas Sipsikupere Eestimaa sünnipäeva- lasteaias toimus „ Eesti Nädal“.

Kadrina maja ettevalmistused, algasid juba varem. Iga laps sai omale rahvuslikus stiilis kaheksakant lillemotiivi, mille ta oma valitud värvidega rõõmsaks tegi. Need laste poolt ilusaks tehtud motiivid kaunistavad meie lasteaia koridore ja trepikodasid. Iga majja siseneja märkas neid kohe. Lapsed proovisid leida enda oma ja seda rõõmu vanemate ja sõpradega jagada. Maja on suur ja tihti võttis oma kaunistuse otsimine palju aega. Kaheksakant sümbol tähistab Eesti rahvariiete mustrites õnnetähte.

„Eesti Nädala“ esmaspäev sai hoogu kooslaulmisest ja vanade laulumängude mängimisest. Selle aasta suvel kutsub Sipsik kõiki Kadrina valla mudilasi ühisele Sipsiku Laulupeole, Eestimaa sünnipäev tundus õpetaja Merlinile õige aeg selleks sündmuseks harjutamist alustada. Laulu- ja mängulusti jagus erinevates vanustes lastel terveks hommikuks.

Taas said kinnitust laulusõnad: „ Eesti laps ei karda halba ilma.“ Meie liikumisõpetaja Maarit ei karda ka, tema eestvedamisel toimusid lasteaias Presidendimatkad. Rühmade kaupa käidi Paisjärve kevadist-talvist loodust nautimas ja koos liikumisest rõõmu saamas. Need kelle jalad lühemad, said ka lühema matka. Vanemate rühmade matkaraja pikkuseks tuli 5 kilomeetrit.

Ka Hulja maja tähistas vabariigi aastapäeva kaunistatud rühmade ja saaliga. Toimus rahvuslikus stiilis pidu, mida juhtis õpetaja Tiiu. Muusikaõpetaja Karini õpetatud laulud kõlasid kaunilt ja eriti ilusti kõlas laste ja töötajate ühises esituses meie oma kandi laul, on Virumaa virulaste hoida…. oli soe ja südamlik pidu.

20. veebruaril oli Kadrina maja elevust ja ootusärevust täis. Toimus Eestimaa sünnipäevale pühendatud kontsert- aktus, koos lippude, hümni laulmise, kõnede kuulamise, luuletuste, laulude ja tantsudega, nii pidulik ja püha nagu üks Eesti Vabariigi aastapäev olema peab. Laste silmad särasid ja süda rõõmustas. Eestimaa sai 102, seda teab meil iga laps!

Peale aktust algas koolieelikute rühmades presidendi vastuvõtt. Nagu võluväel muutusid Lepatriinu ja Mesimummi rühma lapsed ministriteks, kuulsateks lauljateks, sportlasteks, teadlasteks, headeks õpetajateks ja loomaarstideks. President Eve-Ly pidas pika ja innustava kõne.

 

 

Jagati aumärke ja tunnustusi. Peol osales ka Peaminister Sass, kes tervitas rahvast oma vahva kõnega. Peaministri kõne kutsus esile tormilise aplausi.

Külalised tantsisid valssi ja loomulikult ei puudunud peolt ka näksilaud.

Selle päeva lõunasöök rühmades oli pidulik, linad olid laual, lauad olid kaunistatud, toit oli maitsev, magustoiduks Sipsiku jäätis, laudadel põlesid küünlad, tähistati tähtpäeva vääriliselt.

Eesti Nädala viimane päev oli kõige oodatuim. Toimus ühine väljasõit. Hommikul vurasid lasteaia ette kolm suurt bussi. Seitse Kadrina maja rühma ja kaks Hulja maja rühma sõitsid koos Sipsikuga Rakverre.

Sellel hommikul oli Sipsiku lasteaia päralt Rakvere kinomaja, kus me kõik koos vaatasime „Sipsiku“ multifilmi. Rõõmustasime ja kurvastasime meie lasteaia nimekangelase- Sipsikuga, tema toredate seikluste üle. Film meeldis nii lastele, kui suurtele.

Sooviksin südamest tänada „ Premia Tallinna Külmhoone AS“, kes kinkis kõigile Kadrina lasteaia Sipsik lastele Eestimaa sünnipäeva ja kino ühise külastuse puhul, Sipsiku jäätise. Jäätis andis meie üritusele veel magusama meki ja maitses ülihea! AITÄH!

Samuti soovin tänada kõiki õpetajaid, lasteaia töötajaid, lapsevanemaid ja lapsi toreda nädala eest! Ei ole maailmas teist nii vahvat rahvast, ilusat keelt ega kaunist maad, kui meie Eestimaa. Oleme uhked selle üle ja õpetame oma lapsi selle üle uhked olema. Hoiame, hoolime ja armastame oma Eestimaad, et meil kõigil oleks siin hea elada!

Anu Faelmann-Klaus

Kadrina Lasteaed Sipsik

direktor