Sipsiku merehõngulised matkapäevad 

Sipsiku lasteaia traditsiooniks kujunenud Vainupea matkad toimusid seekord kahel päeval järjest.  Septembrikuu ilus loodus kutsub õue mängima, nii ka seekord – ilmataat oli meie poolt ja pakkus nendel päevadel päikest.

Esimest korda sõitsid Vainupeale, metsa ja mere äärde loodust uudistama Pöialpoisid, Mõmmikud, Krõllid ja Päiksekiired. Lapsed said  maiustada mustikate ja pohladega ning imetleda kärbseseente rohkust ja ilu. Põnev oli mere ääres siledaks uhutud liivale joonistada, vaadata luiki ja otsida silmapiiri. Päiksekiire loovad lapsed püüdsid kujuteldavat kala ja maitsesid soolast merevett. Kehakinnituseks kaasavõetud saiake maitses värskes õhus imehea.

Neljapäeval sõitsid Vainupeale Nublud, Mesimummud ja Lepatriinud. Taas oli ilmataat lahke – õhusooja oli lausa suviselt +21 kraadi. Päev agas muusikaga –  loodusest leitud kõlapulkadega rütmi löömine ja kaasalaulmine tekitas vabaõhuetendusel osalemise tunde.  Koolieelikutele oli matk planeeritud pikem, et jõuaks metsas matkata, mustikaid ja pohli süüa, seeni uudistada, mängida toredat otsimise-tähemängu. Ka rannas oli tegemist kuhjaga – vaadata luigeparve, merelainet, joonistada liivale, ehitada losse ja kiigata silmapiiri. Kokatädide tehtud makaroniroog koos porgandisalatiga maitses eriti hea.

Päevad Vainupeal olid tegusad, veidi väsitavad aga mõnusad.

 

 

Liikumisõpetaja Maarit Vaikmaa