Avatud loengud

Koos õppides õnneliku ja rahulikuma elu poole

Kasvatusteaduste dotsent Inger Kraav on öelnud: „Eesti last ei saa kasvatada nii nagu Ameerikas, isegi mitte nii nagu Soomes. Meil on oma traditsioonid ja ajalooline areng. Oleks tarvis ainult natukene rohkem teadmisi, et uuenenud situatsioonides paremini toime tulla.“

Sihtasutus Innove toel on Kadrina lapsevanematel ja lastega tegelevatel spetsialistidel avanenud suurepärane võimalus teadmiste uuendamiseks kooskasvamise rõõmudest ja valudest väikelastega.

Avatud loengutele Kadrina lasteaia saalis, 6. juunil kestusega 17.00 – 18.30  ja  24. augustil kestusega 12.30-18.30, toimub eelregistreerimine maikuu jooksul kuni 31. kuupäevani telefonil 3250307.

6. juuni avaloeng „Rahulik täiskasvanu – rahulik laps“ arutleb lapse meelerahu teemadel ja otsib võimalusi, kuidas olla vähem ärev ärevas maailmas. Mida teeb rahulik aju teisiti (mida peaks vanem teadma neurobioloogiast). Koolitajaks on lastekirjanik ja psühholoog, pereterapeut, OÜ Parem Elu nõustaja ja koolitaja Meelike Saarna, kelle põhilised koolitusvaldkonnad on paarisuhted, vanemluse problemaatika, eneseregulatsioon, suhtlemisoskused.

24. augusti jätkukoolitus „Laste eneseregulatsioon, valik praktilisi töövõtteid lastega tegelevatele spetsialistidele “ annab juhiseid tugevate tunnetega toimetulekuks (sh viha regulatsiooni oskuste õpetamine). Miks on vihaga toimetulek lapse jaoks raske? Vihastumise erinevad tasemed ja täiskasvanu võimalikud abistavad käitumised lapse tugevate tunnete väljendamise korral. Koolitajaks on kliiniline psühholoog, kliiniline lapsepsühholoog Angela Jakobson, kelle nõustamis- ja koolitusvaldkonnaks on praktilised sekkumised käitumisprobleemide korral, psühholoogiline eneseabi jt.

Koolitused toimuvad kosutavate puhkepausidega ning osalenutele jagatakse koolitusmaterjale. Kõik jätkukoolitusel teadmisi täiendanud saavad ka vastavad tunnistused,  mistõttu eelregistreerimine koolitustele on vajalik, oodatud ja avatud.

Vaata ürituse plakatit